Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Sony PlayStation VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü (Project Morpheus)

SONY, PS4’ten sonra PS4 Pro’yu çıkartarak kullanıcıların oyun içinde var oldukları hissini sağlayacak olan sanal gerçeklik sistemi PlayStation VR’ı satışa sundu

Sony PlayStation VR:

SONY Computer Entertainment PlayStation 4’ten sonra, kullanıcıların oyun içinde var oldukları hissini daha çok sağlayacak olan sanal gerçeklik sisteminin ürün adının PlayStation VR olduğunu resmi olarak açıklamıştır. Sanal gerçeklik dünyasının giderek daha da popülerleşmesi ile SONY, geliştirme aşamasında Project Morpheus adını verdiği sanal gerçeklik gözlüğünün adını PlayStation VR yapmıştır. Böylece Project Morpheus özellikleri olarak geçen tüm bilgiler, PlayStation VR adı için de geçerli olacaktır.

SONY’nin sanal gerçeklik gözlüğüyle ilgili en çok merak edilenler; “PlayStation VR fiyatı? PlayStation VR özellikleri nedir? ve PlayStation VR çıkış tarihi nedir?” 

Sony PlayStation VR, PlayStation 4 Pro oyun konsolu için üretilmiş ve gücünü yalnızca bu konsoldan alan bir sanal gerçeklik gözlüğüdür. Yani diğer sanal gerçeklik gözlükleri gibi donanım olarak yüksek seviyede olan bir bilgisayardan gücünü alamamaktadır. PlayStation VR, şu an için yalnızca PS4 vePS4 Pro ile uyumludur ve konsola HDMI kablosu ile bağlanmaktadır. Fakat daha sonra piyasaya çıkacak olan PlayStation konsolları tarafından da desteklenecektir. Tüm sanal gerçeklik gözlüklerinde olduğu gibi SONY’nin gözlüğünde de amaç, kullanıcının oyun oynarken içinde bulunduğu ortamı unutacak kadar gerçekci bir oyun deneyimi yaşayabilmesidir.

SONY PlayStation VR sanal gerçeklik gözlüğü tasarım olarak oldukça modern bir görünüme sahiptir:

Genellikle sanal gerçeklik gözlüklerinin ekran kısmında dikdörtgen bir tasarım karşımıza çıkarken SONY’nin ürettiği bu gözlükte oval bir tasarım dikkatimizi çekmektedir. Ayrıca gözlük, kullanıcılar için pek çok kullanım kolaylığı daha sunmaktadır. SONY PlayStation VR sanal gerçeklik gözlüğünün önünde bulunan bir buton sayesinde, ekran kullanıcının göz yakınlığına göre ayarlanabilmektedir. Böylece gözlük veya lens kullananlar, sanal gerçeklik gözlüğünü rahatça kullanmaktadır. Gözlükte bulunan bir diğer buton ise, gözlüğün kullanıcının kafa çevrisine tam olarak uymasını sağlamaktadır. Ayrıca SONY, geliştirme aşamasında Project Morpheus olarak adlandırdığı PlayStation VR gözlüğü üzerindeki ledleri gizlememiştir. Gözlük üzerindeki ledler, PlayStation kamera yardımıyla 360 derece olarak takip edilmektedir. Bu yüzden yalnızca gözlüğü satın almak yeterli olmayacaktır. PlayStation VR gözlük, yanında dahili bir ses sistemini de bulundurmamaktadır. Satın alındığında kutusundan bir kulaklık çıkacaktır. Fakat harici olarak kullanılan herhangi bir ses sistemi gözlüğe bağlanabilmektedir. Sony sanal gerçeklik gözlüğü 1920×1080 çözünürlüğüne sahiptir. Çıkış tarihi ise 2016 sonlarını işaret etmektedir.

Sony Playstation VR gözlük, fiyat konusunda diğer üst düzey gözlüklere göre daha avantajlı olabilmektedir. Çünkü diğer gözlüklerde olduğu gibi kullanılabilmesi için donanımsal olarak üst düzeyde bir bilgisayarın satın alınması gerekli değildir. Gözlüğün kullanılması için hiçbir donanım mevcut değilse, gözlük dahil sahip olunması gerekenler toplamda 900$ olarak aşağıdaki biçimdedir:

PlayStation VR Fiyat Detayları:

  • Playstation 4: 400$
  • Playstation Vr Sanal Gerçeklik Gözlüğü: 400$
  • Playstation 4 Kamera: 50$
  • Playtation Move: 50$

2017 yılında Türkiye satışı başlayacak olan Sony PlayStation VR’ınızı SanalGerceklikDunyasi.com sitemizden  hem uygun fiyata hem de taksit seçenekleri ile güvenle satın alabilirsiniz.

Son Haberler

www.SanalGerceklikDunyasi.com  
Copyright © 2015
ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir