Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Acer Karma Gerçeklik Gözlüğü

Acer Windows Karma Gerçeklik Geliştirme Sürümü başlık setine ilk bakış!

Microsoft, Acer’ın ilk karma gerçeklik gözlüğünün geliştiricilere gönderileceğini ve Windows Holografik platform için standart geliştirme sürümünün olduğunu açıkladı. San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda çıkan bu haber, Microsoft’un sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine sadece Hololens Artırılmış Gerçeklik Gözlüğüyle gitmeyeceğini, çok daha büyük hırsları olduğunu gösteriyor.

Windows Karma Gerçeklik ile mümkün olanın örneğini gösterebilmek için oluşturulan bir video

Windows Microsoft ve Mixed Reality

Microsoft’un geçtiğimiz yıl duyurduğu Windows Mixed Reality Glasses – Ready PC’lerle kolayca eşleşiyor. Ve bunun için Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo ve 3Glasses gibi önde gelen PC üreticileriyle geniş bir yelpazede başlık setleri üzerinde ortaklık kuruyor. Bunlar dahili bir giriş-çıkış takibi sağlayan ilk karma gerçeklik headsetleridir, yani duvara monte edilecek harici bir izleyici veya sensör satın almaya veya kurmaya hiç gerek yoktur. Üstelik, karmaşık bir kurulumla uğraşmaya gerek olmaksızın, direkt olarak tak ve çalıştır özelliğine sahiptir.

Karma gerçeklik aygıtları ve deneyimleri içinde en geniş, en eksiksiz platform olacak şekilde Windows 10’u yaratan Microsoft, mixed reality’nin yeni yaratıcı hareketleri yükseltebileceğine ve herkes için ulaşılabilir, uygun fiyatlı  olabileceğine inanmakta.

“Acer Karma Gerçeklik Gözlüğü nedir? Acer Karma Gerçeklik Gözlüğü fiyat? Acer Holografik Headset özellikleri? Acer Karma Gerçeklik Başlığı satın alma” bu Karma Gerçeklik Gözlüğü hakkında en çok merak edilen soruların başında geliyor:

Cihaz, Oculus Rift ve HTC Vive’ın mevcut VR gözlüklerinden daha yüksek bir görüntü kalitesi sağlayan iki yüksek çözünürlüklü LCD panel ile 1440 x 1440 ekran çözünürlüğüne ulaşıyor. Bu Acer Mixed Reality modeli ön ve arkada iki kameraya sahip. Cihazın derinlik haritalama, nesne tanıma veya hareket algılaması yapması için teknik olarak harici sensörlere veya kameralara ihtiyacı da bulunmuyor.

Bununla birlikte ürün henüz piyasaya çıkmış değil ve dolayısıyla henüz bir fiyat belirtmek imkansız. Geliştirici sürümün sonuçlarını ve bu modeli raflarda görmeyi biz de merakla bekliyoruz.

microsoft windows10 vr
Acer’ın Windows Holografik kulaklık seti

Acer Windows Karma Gerçeklik Geliştirme Sürümü Başlık Setinin Teknik Özellikleri:

Dahili Ekran:  Sıvı kristal ekran

Çözünürlük: 1440 x 1440

Ekran Tazelenme Hızı:  90 Hz (Oculus: 90Hz – Sony’s Project Morpheus: 120Hz)

İşletim Sistemi: Windows10

Video Çıkışı: HDMI 2.0

USB Çıkışı:  USB 3.0

Ses çıkışı : Dahili ses çıkışı

Mikrofon Girişi: 3.5mm jack

acer karma gerçeklik

Mixed Reality’de daha fazla geliştiriciyi daha da güçlü hale getirmek için Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Windows Karma Gerçeklik oturumuna katılan oyun geliştiricilerine “altın bilet” veren Microsoft, bu geliştiricilerin önümüzdeki aylarda Acer Geliştirici Sürümü Başlıklarını alabileceklerini belirtti.

Ayrıca Windows Karma Gerçeklik için içerik oluşturmayla ilgilenen oyun geliştiricileri ID@Xbox‘a kaydolabilir, diğer geliştiriciler ise Windows Karma Gerçeklik programı hakkında her türlü bilgiyi buradan edinebilirler.

Microsoft, Karma gerçeklik içeriğini, 2018’de Project Scorpion da dahil olmak üzere Xbox One ailesi cihazlara da getirmeyi planlamaktadır.

Geliştirici kitlerinin aşamalı olarak kullanıma sunulmasıyla birlikte, kitler, geliştiricilerin karma gerçeklik uygulamaları oluşturmalarını sağlamak için Windows 10 Insider önizleme yapılarına ve yazılım geliştirme kitine (SDK) dokümantasyon ve erişim ile birlikte Acer Zengin Gerçeklik Gözlük setini de içerecek.

Henüz satışa çıkmamış olan Acer Karma Gerçeklik gözlüğüne piyasaya çıktığında SanalGerceklikDunyasi.com sitemizden  hem uygun fiyata hem de taksit seçenekleri ile güvenle satın alabileceksiniz.

Son Haberler

facebook vr
lenovo sanal gerçeklik

Lenovo VR Ready Laptop: ThinkPad P71

0 514

Sanal Gerçeklik Buluşmaları 2

0 530
oculus vr

Oculus Rift Sanal Gerçeklik Gözlüğü

0 657

www.SanalGerceklikDunyasi.com  
Copyright © 2015
ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir