SG Haber

Sanal Gerçekliğin Geleceğini İşleyen Steven Spielberg ve Ready Player One

Ernest Cline’ın kitabı Ready Player One‘dan sinemaya uyarlanan ve Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı filmin ilk fragmanı yayınlandı.

steven spielberg ve ready player one

Filmde, Olivia Cook, Mark Rylance, Simon Pegg, TJ Miller ve Ben Mendelsohn  gibi isimler yer alıyor. Ready Player One, 30 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek.

Efsane İsim Steven Spielberg’ün Yönettiği Ready Player One’dan İlk Fragman Geldi!

VR teknolojisinin gelecekte gelebileceği ileri seviye halinin ütopik bir biçimde kurgulandığı Ready Player One, yeni bir klasik yaratabilir.

Filmde, romanda da olduğu gibi, “geek” kültürünün sevdiği her türlü referans bulunmakta.

Steven Spielberg ve Ready Player One

Ütopik dünya severler  Ernest Cline’ın efsanevi romanından uyarlanan filmin  yayınlanan fragmanı ile gerçekten heyecanlanmış olmalı. Film, yaşadığımız dünyanın 1980’inden farklı bir ütopyada geçiyor. O yılların gerçek dünyasından hoşlanmayan bir çocuğun Oasis isimli VR dünyasına girmesini konu alıyor.

Warner Bros ve De Line Pictures, Ernest Cline’in ilk Ready Player One adlı romanının haklarını elde etti . Kitap, küresel ağa bağlı bir ütopya olan Oasis’e girerek kasvetli çevrelerinden kaçan genç Wade Watts’ı konu alıyor. Oyunun eksantrik kurucusu ölür ve ayrıntılı hazine avında büyük ödül olarak milyar dolar servet sunar. Watts, önce O hazineye ulaşmak için Oasis dünyasında ve gerçek dünyada, rakip oyuncularına ve her şeyi yapacak kurumsal düşmanlara karşı yarışıyor.

steven spielberg ve ready player one
Yönetmen Steven Spielberg, Demir Devinin (Iron Giant) Ready Player One’da önemli bir role sahip olacağını doğruluyor.

Kahramanımızın amacı, Oasis adlı sanal dünyanın en üst kilidini açarak kurucunun sakladığı süpriz yumurtaları elde etmek. Fragmandan gördüklerimiz ise bu çabaların pek de kolay sonuçlanmayacağını göstermekte. Üstelik yaptığı bu çılgınlık, gerçek dünyanın geleceğini ve oyunun kendisini etkileyecek kadar ciddi bir hal almaya başlıyor.

steven spielberg ve ready player one

Fragman, Wade Watts’ın yığınlardaki (Stacks) hayatını anlatması ile başlıyor. Wade ve çevresi kayıp milyonlar diye adlandırılan bir kuşağın parçası. O ve çevresindekiler de sanal bir dünya olan OASIS’de gerçek hayattan kaçmaya çalışıyorlar Ve bu sanal dünyada, Harley Quinn veya Demir Dev (Iron Giant) ile karşılaşmak ya da Freddy Krueger ile dövüşmek mümkün bir hale gelebilmekte.

steven spielberg ve ready player one

Wade Owen Watts, OASIS’in yaratıcısı tarafından bırakılmış olan üç ipucunu elde etmek için bu sanal dünyadaki uluslararası bir çöpçü avına katılıyor. Bu üç ipucunu kim bulursa, sistemin kontrolünü de ele geçirebilecek kişi o olacaktır.

Steven Spielberg Ready Player One ile Beklentileri Zirveye Taşıyor

Filmin yönetmen koltuğundaki isim de başlı başına bir klasik ile karşılaşacağımız imajını daha ilk anda oluşturuyor. Yönetmen, E.T, Er Ryan’ı Kurtarmak, Schindler’in Listesi gibi kültleşmiş birbirinden muhteşem filmleri yöneten Steven Spielberg. Dolayısıyla bu yönetmenle filme karşı beklentimiz daha da artıyor.

Bu harika filmden arkadaşlarınız da haberdar olsun istiyorsanız hemen aşağıdaki sosyal medya butonlarımızla paylaşabilirsiniz.

Son Haberler

www.SanalGerceklikDunyasi.com  
Copyright © 2015
ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir