Sanal gerçeklik Oyunları

Diken Diken Edecek Bir Oyun: Outlast

Nefes kesen bir Sanal Gerçeklik Korku Oyunu arıyorsanız doğru adrestesiniz.

sanal gerçeklik korku

Tuhaf olaylar döndüğü iddia edilen bir akıl hastanesinde haber yapmak isteyen bir gazetecinin elinde tek başına kamera ile binaya girmesi ile başlayan ve başından geçen olaylar oyunun temasını oluşturuyor. Oyunun yapımcı ve yayımcısı Red Barrels. Oyunun başarılı senaryosunu ise J. T. Petty’ye ait. İlk olarak 4 Eylül 2013’ye bilgisayarlar için Windows üzerinden oynanabilecek olarak Outlast, ertesi yıl Play Station ve Xbox için geliştiridi ve oyun konsolları ile oynanmaya başlandı. Şimdi ise sanal gerçeklik gözlükleri ile oyunun kan donduran sanal gerçeklik dünyasına dâhil olabilirsiniz.

Sanal gerçeklik gözlüğünüzü taktığınız an Miles Upshur adlı gazeteci oluyorsunuz:

vr horror game

Colorado’daki Mount Massive Asylum akıl hastanesindeki olayları için elinizde kamera gizlice ile binaya giriyorsunuz ve oyun tam anlamıyla başlıyor. Kafasına koyduğunu yapan bir karakter olan gazetecimizin başına ne geliyorsa o merakından geliyor anladığınız üzere. Daha sonra akıl hastanesinin farklı odalarında bulunan dokümanları toplayarak görevlere başlıyorsunuz.  Oyunda kameranızın şarjı bittikçe etraftan pil toplamanız gerekecek. Bu tıpkı savaş oyunlarında mermi toplamaya benziyor. Oyunu oynamaya devam ettikçe nerelerden pil toplamanız gerektiğini öğreneceksiniz. Yönlendirdiğiniz karakterin yapacağı en ufak bir hata oyunun sonu olabilir, unutmayın bu bir hayatta kalma mücadelesi.  Akıl hastanesinde yaşanan ürkütücü olaylardan canlı olarak sıyrılmanız gerek.

Outlast’ın bu mekanla benzerliği, akıllarda oyunun gerçek bir olaydan esinlenip esinlenilmediği sorusunu bırakıyor:

64.000 hastanın can kaybı yaşadığı Waverly Hills Sanatorium adlı akıl hastanesinde hala paranormal olayların yaşandığı söylenmekte. Gerçekten yaşamış bir korku olayını yaşadığınızı düşünerek oynadığınızda oyunun yaratacağı etkinin büyüklüğünü hayal etmeyi size bırakıyoruz.

Korku oyunlarını seviyor, o korku hissini yaşamak istiyorsanız, kesinlikle Outlast oyununu deneyimlemelisiniz:

Oyundaki görsellik oldukça kaliteli ve sesler tüyler ürpertiyor. Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunun psikolojik etkisi kat be kat artıyor.

Sanal Gerçeklik Dünyası’nda unutulmaz bir Korku Oyunu Deneyimi için şiddetle denemeniz rica olunur efendim.

Son Haberler

contact lens
persicope 360 yayın

Periscope 360 Yayında

0 764
oculus vr

Oculus Rift Sanal Gerçeklik Gözlüğü

0 657

Sanal Gerçeklik Buluşmaları 2

0 530

www.SanalGerceklikDunyasi.com  
Copyright © 2015
ÖNCEKİ YAZISONRAKİ YAZI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir